Psychoterapia pozytywna

Joanna Szypuła psychoterapia pozytywna

Nazywam się Joanna Szypuła. Jestem psychoterapeutkącoachem i facylitatorką Horse Assisted Education – spotkań rozwojowych z udziałem koni. W swojej pracy łączę poziom duchowy, cielesny, mentalny i emocjonalny.  Zapraszam na spotkanie ze mną w gabinecie lub online. Sesja trwa godzinę. Podczas pierwszego spotkania zidentyfikujemy zakres tego, z czym chcesz pracować i opracujemy strategię dobrą dla Ciebie i zdecydujesz czy chcesz ze mną pracować.

Z jakimi tematami najczęściej przychodzą klienci na sesje indywidualne?

  • Radzenie sobie ze stresem.
  • Radzenie sobie ze zmianą w obszarze zawodowym i prywatnym.
  • Poszukiwanie własnej tożsamości, zasobów, silnych stron.
  • Trudne emocje.
  • Wsparcie w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi (bieżącymi i z dzieciństwa).
  • Depresja, nerwice, stany lękowe.

Jak wygląda sesja?

Zapraszam na spotkanie ze mną w gabinecie, lub poprzez komunikatory online. Sesja trwa godzinę. Podczas pierwszej sesji zidentyfikujemy zakres tego, z czym chcesz pracować. Opracujemy strategię dobraną dla Ciebie i zdecydujesz czy chcesz z twoim tematem pracować ze mną czy w inny sposób.

Najczęściej pracuję z klientami krótkoterminowo, to znaczy, że proces terapii trwa od 3 do 12 miesięcy i jest to około 12 – 40 spotkań. Długość i intensywność terapii zawsze dobieramy indywidualnie.

Miejsce

Zapraszam na sesje do Brzezinek (wtorek, piątek), to okolice Jelcza-Laskowice, oraz do gabinetu we Wrocławiu (wtorek, czwartek). Jeżeli masz taką potrzebę, możemy się spotkać online. Na sesje z udziałem koni trenerów zapraszam do wsi Zbytowa koło Jelcza-Laskowice.

O Mnie

Impulsem do uważności na siebie i świat było zakochanie i chęć budowania świadomego związku. Przeczytałam wtedy pierwszą lekturę na temat rozwoju osobistego: O sztuce miłości” Ericha Fromma. Niedługo potem poród, pojawiła się na świecie córka Alicja. Zachłysnęłam się macierzyństwem i pochłonęłam w jedną noc Żyć w rodzinie i przetrwać” Johna Cleese i Roberta Skynnera. Życie rodzinne łączyłam z coraz bardziej odpowiedzialną pracą w korporacji i wykorzystywaniem narzędzi z Getting Things Done” Davida Allena.

Coś zaczęło mnie uwierać w zarządzaniu kolejnymi firmami. Odkryłam nagle, że nawet na stanowisku prezesa czułam się ograniczona, wypalona, pozbawiona pasji. I przyszło olśnienie: osiągnęłam wszystko co chciałam, czas na zmianę! Nie sądziłam wówczas, że zmiana będzie tak duża, pełna pułapek, niespodzianek i że czeka mnie wielka nagroda za moją odwagę!

Poczułam wezwanie! Przypomniałam sobie, że kiedyś miałam niejasne marzenie: przebywać częściej z końmi. Jednak w moim życiu nie było na to przestrzeni i nic nie wskazywało, że to się może zmienić.

Dzisiaj prowadzę gabinet psychoterapii we Wrocławiu, prowadzę autorskie spotkania rozwojowe z udziałem koni. Konie są częścią mojej codzienności – pracy, odpoczynku i sposobu na życie.

Czy to wydarzyło się samo? Nie! Przeszłam drogę od mglistego marzenia do zmiany go w cele. I natychmiast… Ruszyłam z miejsca! Skutecznie je zrealizowałam. Jeden po drugim. Odzyskałam  uczucie spełnienia, szczęścia i radości. Tak funkcjonuję na co dzień. Działam!

Głębsze wejście w świat rozwoju, koni i moja przemiana przemieszały się we mnie, i wraz z „Biegnącą z wilkami” Clarissy Pinkoli Estes zrozumiałam, że jestem już w nowym miejscu mojego życia. Zapragnęłam scalić swoją wiedzę życiową, wykształcenie i doświadczenie biznesowe w nową jakość.

Połączyłam moją pracę z tym, na czym mi naprawdę zależy i co wspieram w życiu innych. Wierzę, że dzięki samorozwojowi i samopoznaniu możemy stać się szczęśliwszymi, pełnymi mocy ludźmi śmiało realizującymi siebie i mądrze służącymi innym.

Jestem kobietą przedsiębiorczą. Stworzyłam Dom pod Wierzbą – przestrzeń dla rozwoju osobistego, teraz współtworzę markę Hero Steps, gdzie z Aliną Krzemińską prowadzimy warsztaty rozwojowe zmieniające życie według naszej autorskiej metody. Jestem pomysłodawczynią Akademii Zdrowia – holistycznego podejścia do wspierania zdrowia, ze szczególnym wykorzystaniem akupunktury. Prowadząc biznes zgodną z moją ścieżką serca spełniam moje kolejne marzenia.

Wykształcenie

Uniwersytet Śląski – licencjat na kierunku Filologia Angielska, Wyższa Szkoła Handlowa Wrocław – magister Zarządzanie Przedsiębiorstwem, Studia podyplomowe Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław Handel Zagraniczny Zarządzanie Ryzykiem, Finanse. Odbyłam liczne szkolenia z zakresu zarządzania zespołami, ludźmi, strategii, wyznaczania celów.

Ukończyłam Szkołę Coachów Stowarzyszenia CEL, Szkołę Terapii Ustawień Systemowych w Polu Archetypów Anny Rataj i Szkołę Facylitatorów Horse Assisted Education Agaty Wiatrowskiej. Jestem certyfikowanym coachem, terapeutką i facylitatorką HAE- programów rozwojowych z udziałem koni trenerów. Od lutego 2020 r. uczestniczę w rocznym szkoleniu Wrocławskiego Instytutu Psychoterapii Podstawowy Kurs Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej

Doświadczenie zawodowe

Przez ponad dwadzieścia lat zarządzałam prosperującymi organizacjami na międzynarodowym rynku. Uważam, że rozwój organizacji to rozwój jej pracowników. Jako wspólnik i prezes zarządu doświadczyłam jak ważne jest wizja siebie i firmy, umiejętne łączenie celów osobistych z celami przedsiębiorstwa, wspieranie mocnych stron pracowników, oraz motywacja i autentyczne zaangażowanie liderów. Od kilku lat jestem psychoterapeutką, coachem i facylitatorką Horse Assisted Education – programów rozwojowych z udziałem koni trenerów. Moją pracę poddaję superwizji doświadczonych terapeutów i coachów.

Metody pracy i inspiracje

W pracy psychoterapeuty i coacha łączę poziom duchowy, cielesny, mentalny i emocjonalny. Dlatego cieszę się, gdy moi klienci podchodzą do zdrowia holistycznie i sesje terapeutyczne uzupełniają akupunkturą lub odwrotnie. Korzystam z nurtów coachingu integralnego i psychologii transpersonalnej. Czerpię z podejścia C.G. Junga oraz prac J. Campbella  w dostrzeganiu naszych ukrytych potencjałów. Pracuję z ciałem, emocjami, symptomami. Wykorzystuję psychodramę, ustawienia w polu archetypów, wizję, medytację, sztukę. Inspirują mnie konie, bez których nie byłabym tu gdzie jestem teraz. Czasami zapraszam klientów do kontaktu z tymi niezwykłymi zwierzętami w programach rozwojowych Coaching i Koń i autorskich treningach przywództwa z ich udziałem. Korzystam z narzędzi Psychologii Zorientowanej na Proces i terapii Gestalt, sięgam po inspiracje do nurtu Psychoterapii Pozytywnej. Mądrość kultur pierwotnych i tradycji dalekowschodnich towarzyszy mi na co dzień i w mojej pracy.

Rozwój osobisty z końmi trenerami

Kocham konie i ich świat. To moi przyjaciele, nauczyciele, pasja od lat – teraz prowadzę programy rozwojowe z udziałem koni trenerów: www.joannaszypula.pl.

Konie łączą w sobie siłę, piękno, dumę, wolność, odwagę z wrażliwością, ostrożnością i gotowością do ucieczki. Jakości, które na pozór wydają się sprzeczne, w koniu harmonijnie współistnieją i przejawiają się z gracją.

Prowadząc spotkania rozwojowe z udziałem koni trenerów, niezmiennie jestem przez nie zaskakiwana. Z ciekawością obserwuję, co tym razem chcą nam przekazać.

Chcesz się przekonać, jak to jest uczyć się siebie w towarzystwie koni? Zapraszam cię! Wyjdź poza swoją strefę komfortu! Dosłownie.

Poszerzenie oferty Akademii zdrowia

To nie jest koniec naszych propozycji. Zaprosimy cię na nasze autorskie warsztaty rozwojowe Hero Steps, szkolenia i grupy wsparcia. Przekażemy Ci wiedzę o sprawdzonych metodach indywidualnej pracy ze sobą i wspaniałych nauczycielach, którzy mogą Ci towarzyszyć. Damy ci wędkę a nie rybę:)