Counselling Gestalt


Nazywam się Alina Krzemińska. Jestem terapeutką, counsellerką gestalt coachem i pisarką. Kocham pomagać ludziom w przekraczaniu blokujących schematów i lęków, i kocham pisać, zwłaszcza powieści. Fascynuje mnie podświadomość i nasze ogromne możliwości. Pomagam po nie sięgać prowadząc warsztaty, coaching i terapię indywidualną.

Counselling gestalt to forma pomocy psychologicznej, w której klient jest ekspertem od swojego życia, a terapeutka pomaga mu to sobie uświadomić.

Przyjmuję w gabinecie w Krakowie a także online. Zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Wykształcenie

Jestem dyplomowaną terapeutką Gestalt (więcej o podejściu Gestalt TUTAJ). Ukończyłam 3-letnią Szkołę Counsellingu Gestalt (dyplom Centrum Counsellingu Gestalt i Associacione Italiana di Counselling), a także roczny Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii w Instytucie Terapii Gestalt. Pracuję w zespole Tanny Jakubowicz-Mount w programie „Progi Życia”. Inspiruję się zarówno podejściem Gestalt, jak i pracą Marshalla Rosenberga (twórcy Porozumieniem Bez Przemocy) oraz Arnolda Mindella (twórcy Psychologii Procesu). Czerpię również z tradycji dalekowschodniej i kultur pierwotnych.

Metody pracy i inspiracje

Pracuję ze snami, wizjami, archetypami, oraz z ciałem i zamkniętymi w nim emocjami, a także w oparciu o relacje. Wykorzystuję mity i motyw Podróży Bohatera. Lubię pracować poprzez psychodramę. Łączę również terapię ze sztuką wspierając proces integracji nieuświadomionych części nas samych. Do swojej praktyki terapeutycznej wprowadzam pracę z fabułą i pisarstwem, elementy terapii dźwiękiem gongów i mis tybetańskich, pracę z obrazem (Vedic Art), oraz swobodny ruch i taniec. Swoją pracę poddaję superwizji doświadczonych terapeutów.

Zapraszam do kontaktu: